Ostatni raz w tej kadencji spotkali się Radni Powiatu Kolneńskiego. Był to czas, między innymi, podsumowań i podziękowań za wspólną pracę. Jak mówił Starosta Kolneński, Tadeusz Klama, była to wyjątkowa kadencja. Podczas której udało się zrealizować bardzo dużo inwestycji i zlikwidować dług Powiatu.

“Myślę, że to był wyjątkowy okres dla Powiatu Kolneńskiego. Pięć lat pełne emocji, pełne pracy i zaangażowania. Udało nam się uzyskać bardzo dużo dofinansowań i myślę, że dla naszego Powiatu będzie to kadencja historyczna. Chciałbym, żeby takich było więcej, z pożytkiem dla mieszkańców naszego Powiatu.” - mówił Tadeusz Klama.

To był trudny czas do pracy, ale udało się osiągnąć sukces.

Starosta mówił także, o trudnym czasie, w którym trwała ta kadencja.

“Pracowaliśmy w bardzo trudnym okresie. Najpierw pandemia. Teraz mamy okres wojny w Ukrainie. Ale daliśmy sobie radę, pozyskaliśmy dużo środków z funduszy rządowych i europejskich.”

W tej kadencji udało się zrealizować wiele inwestycji. We wszystkich najważniejszych dziedzinach.

Wiele zrealizowanych inwestycji: szpital, przychodnia, szkoły i drogi.

“Wszystkie te inwestycje cieszą, bo wszystkie są bardzo duże i bardzo zaawansowane w swoich założeniach i w wykonaniu. Żeby wymienić największe: ochrona zdrowia. Około 30 milionów złotych przeznaczyliśmy na remont i wyposażenie Szpitala Ogólnego w Kolnie oraz budowę lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To także remont Przychodni Zdrowia przy ulicy Milewskiego.

Kolejne inwestycje to 70 kilometrów zmodernizowanych i wyremontowanych dróg na kwotę ponad 95 milionów złotych.

No i oświata. Remonty budynków, instalacja windy, wyposażenie warsztatów szkolnych w ZST, w nowoczesny sprzęt. I taka perełka, czyli budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Kolnie. To są największe osiągnięcia tej kadencji.” - mówił Tadeusz Klama.

Podczas sesji Starosta dziękował Radnym za ich zaangażowanie w pracę na rzecz Powiatu. I podkreślał dobrą współpracę, która pozwoliła zrealizować tak wiele inwestycji. Wręczył także Radnym symboliczne podziękowania. Podobne od przewodniczącego Rady otrzymał także Starosta.