Czytajmy książki!!! Przekonują bibliotekarze. Warto ich posłuchać i odwiedzić Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kolnie, bo właśnie trafiło do niej kilkaset nowych książek.

Biblioteka cały czas się rozwija, ale to my sami musimy chcieć czytać. Jak mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama, dzięki temu łatwiej się uczymy. Ale czytanie to także znakomita rozrywka.

Książki uczą i rozwijają wyobraźnię

“Dzięki czytaniu zdobywamy wiedzę i cały czas się uczymy. A także rozwijamy swoją wyobraźnię. Kiedy oglądamy film dostajemy obraz, który przekazują nam twórcy. Kiedy czytamy sami wyobrażamy sobie krainy, postacie, cały świat, który otacza bohaterów. Przy okazji utrwalamy sobie ortografię, czy gramatykę. Rozwijamy się. Co prawda młodzież coraz chętniej korzysta z elektronicznych czytników książek. Ale warto sięgnąć także po takie tradycyjne, papierowe, które znajdziemy w naszej bibliotece” - mówi Tadeusz Klama.

Do czytania będą przekonywali już od poniedziałku nie tylko bibliotekarze, ale także samorządowcy i znane osoby z Powiatu Kolneńskiego - mówi dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolnie, Marta Uliszewska.

Ponad 400 nowych książek w Bibliotece

“W przyszłym tygodniu obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji, po raz kolejny, zapraszamy znane w Kolnie osoby do czytania dzieciom książek. Poza tym przypominam, że Biblioteka oferuje książki popularnonaukowe, ale również beletrystykę i książki dla dzieci i młodzieży.

A w ciągu ostatnich dwóch miesięcy kupiliśmy ponad 400 tytułów nowości książkowych. Także zapraszamy do wypożyczania i czytania.”

Nagrania niektórych osób, które biorą udział w akcji będą publikowane na profilu Powiatowej Biblioteki Publicznej w mediach społecznościowych.