125 nowych drzew rośnie przy ulicach Konopnickiej i Sportowej w Kolnie. Nasadzenia to część prac związanych z modernizacją ulicy Konopnickiej. Jak mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie, Grzegorz Kulągowski, podczas przebudowy drogi trzeba było wyciąć drzewa, teraz są sadzone nowe. I będzie ich więcej niż wyciętych.

“Realizując przebudowę drogi powiatowej, czyli ul. Marii Konopnickiej w Kolnie trzeba było wyciąć 114 drzew zlokalizowanych na tym odcinku drogi. Decyzją Burmistrza Kolna, PZD został zobowiązany do wykonania nasadzeń zastępczych w celu rekompensaty strat przyrodniczych wynikających z usunięcia drzew podczas prowadzenia inwestycji drogowej. Zostały nasadzone drzewa z gatunku „Klon szczepiony kulisty”. Na ulicy Marii Konopnickiej nasadzono 65 drzew i na ulicy Sportowej 60. Łącznie dokonaliśmy nasadzeń 125 drzew, chociaż byliśmy zobowiązani decyzją burmistrza do odsadzenia 114” – powiedział Grzegorz Kulągowski.

Czasami nie da się uniknąć wycinki drzew w czasie inwestycji drogowych. Ale jeżeli już trzeba to zrobić, później sadzonych jest więcej nowych drzew, niż było wyciętych - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“Myślę, że każdy z nas chce, żeby dookoła było jak najwięcej zieleni. Ale chcemy też mieć szerokie, równe drogi. Niestety nie zawsze można wyremontować drogę tak, żeby nie odbyło się to kosztem zieleni.  Dlatego kiedy już musimy wyciąć drzewa podczas inwestycji, staramy się po zakończeniu prac posadzić ich więcej niż wycięliśmy. Tak też było podczas modernizacji ulicy Konopnickiej. W ten sposób możemy połączyć realizację ważnych dla mieszkańców inwestycji i to, żeby w naszym otoczeniu było jak najwięcej drzew.” - mówił Tadeusz Klama.

Nasadzanie drzew  było ostatnim etapem prowadzenia inwestycji na ulicy Konopnickiej.