18 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku cały świat na chwilę się zatrzymał. Zmarł papież Jan Paweł II. Dzisiaj, w rocznicę śmierci papieża Polaka w wielu miejscach w kraju odbyły się Marsze Papieskie. Także w Kolnie wzięło w nim udział kilkuset mieszkańców Powiatu Kolneńskiego. W tym Starosta Kolneński Tadeusz Klama, Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk i Burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

Uczestnicy marszu spotkali się o 15-stej przy kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie i przeszli ulicami miasta pod pomnik Św. Jana Pawła II. Tam stawiali znicze, składali kwiaty. Odczytano też stanowisko Rady Miasta Kolno w sprawie obrony dobrego imienia Św. Jana Pawła II.

Dla wielu uczestników marszu, oprócz wspomnienia śmierci papieża Polaka, była to też manifestacja wsparcia Jego imienia. Jak mówili, pamiętają Jego rolę w zjednoczeniu Polaków w czasach walki z komunizmem, walkę z ówczesnym reżimem, a także jak ważny był dla całego Kościoła na świecie.