72. uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Kolneńskiego sprawdzało dzisiaj swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Kolnie odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego. Jak mówi dyrektor szkoły, Zdzisław Śliwecki, to dobry moment na taki test wiedzy.

 

“Konkurs przeprowadzany jest w bardzo dobrym czasie, bo to jest też okres rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Patrzymy z nadzieją na młodych ludzi, którzy przychodzą sprawdzić swoje umiejętności z języka angielskiego. I mam nadzieję, że znaczna część startujących w konkursie uczniów szkół podstawowych skorzysta z naszej oferty edukacyjnej i dołączy do naszej szkoły.” - mówi Zdzisław Śliwecki.

 

Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Kolneńskiego, Tadeusza Klamy. Jak mówił przed rozpoczęciem rywalizacji, dobra znajomość języka angielskiego, to dla młodych osób szansa na lepszą przyszłość.

 

“Bardzo się cieszę, że konkurs jest tak popularny i mamy tylu chętnych, żeby wziąć w nim  udział. Język angielski jest językiem wyjątkowym, ogólnoświatowym. Jest on powszechny i staje się taką przepustką dla młodych ludzi do poznawania świata, do zdobywania nowych doświadczeń, czy znalezienia dobrej pracy.” - mówił Tadeusz Klama.

 

Uczestnicy konkursu mówili, że przygotowania do konkursu nie zajęły im dużo czasu. Najważniejsza była wiedza, którą zdobywali podczas lekcji. Uważają też, że konkurs jest dobrą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty. 

 

Zwycięzców 4 edycji Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego poznamy kiedy sprawdzone zostaną wszystkie prace.