Powiat Kolneński otrzymał działkę pod budowę lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ten sposób zakończyła się umowa użyczenia zawarta w czerwcu 2022 roku mówiąca o bezpłatnym używaniu nieruchomości. Jednocześnie wykonana została uchwała Rady Powiatu Kolneńskiego z 30 listopada 2022 roku dotycząca lądowiska dla śmigłowców ratunkowych.

Działka została przekazana w formie darowizny aktem notarialnym. To nieruchomość położona w Kolnie przy ulicy ks. J. L. Grajewskiego o łącznej powierzchni 0,5533 ha. Teraz jej właścicielem jest Powiat Kolneński.

Powiat reprezentowali Starosta Kolneński, Tadeusz Klama oraz Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk, a Miasto Kolno Burmistrz, Andrzej Duda.

Przekazana nieruchomość została wyceniona na 1 100 000 zł.