W Okurowie odbył się "Piknik smaków regionalnych". Zorganizowany został przez Koło Gospodyń Wiejskich w Okurowie. W imprezie wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów i mieszkańcy wsi Okurowo. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w oferowanych rozrywkach i smakować przygotowane potrawy.

 Angelika Murawska przewodnicząca gospodyń wiejskich w Okurowie podczas uroczystości mówiła o swoim zadowoleniu z otwarcia świetlicy i możliwości spotykania się mieszkańców wsi Okurowo.

„Ten budynek powstał z kiedyśnej mleczarni. Teraz wszystko się udało i mamy plac, i budynek dla siebie, a więc i dla wioski. To jest pierwsze takie wydarzenie. Bardzo się z tego cieszymy. Mamy nadzieję, że nie jest ono pierwsze i ostatnie.” - mówiła Pani Angelika Murawska.

 

Głos zabrał także Wójt Gminy Kolno Józef Wiśniewski podkreślając upór organizatorów w dążeniu do celu.

„Wyrażam swoje słowa podziwu, gdyż ta determinacja, która była i jest w naszych Paniach, i ma taką siłę przebicia. Nie można było Wam nie pomóc. Wiecie, że to przedsięwzięcie rodziło się z wielkimi bólami. Nie mieliśmy ziemi, ani budynku. Kilka lat to trwało, ale doprowadziliśmy do dobrej sytuacji.

Mieszkańcy Okurowa, jesteście aktywni i wiecie czego chcecie, dlatego tak prężnie działacie. Widząc Was takich aktywnych i radosnych sprawiacie, że ten entuzjazm i nam się udziela. Warto pracować dla kogoś, kto ma pomysł budowania oferty dla swoich najbliższych.” – mówił Józef Wiśniewski.

 

Powiat Kolneński podczas uroczystości reprezentował Starosta Tadeusz Klama i podkreślał znaczenie świetlicy dla lokalnej społeczności.

„Bardzo się cieszę, że macie swoje miejsce, że możecie się spotkać. Miejsce to nie wszystko, najważniejsi są ludzie i to co razem tworzycie. Ważne, że chcecie być ze sobą i tworzyć coś ciekawego. Przede wszystkim korzystają na tym mieszkańcy miejscowości. Bardzo dobrze, że w taki zwykły dzień wnosicie tyle radości i uśmiechu. Za to Wam serdecznie dziękuję.” – mówił Starosta Tadeusz Klama.