To bardzo ważne drogi, nie tylko dla mieszkańców, ale także osób, które odwiedzają miejscowości na terenie Powiatu Kolneńskiego. W Starostwie podpisano umowy na przebudowę i modernizację dwóch odcinków. Jeden w miejscowości Kozioł, a drugi na odcinku Rybnica - Łacha.

W Koźle - nowa nawierzchnia drogi, chodniki, zjazdy na posesję i kanalizacja deszczowa.

O tym jak ważne są te inwestycje mówił Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

„W Starostwie Powiatowym w Kolnie zostały podpisane dwie umowy. Jedna na modernizację drogi w miejscowości Kozioł i druga droga na remont drogi w miejscowości Łacha.

W Koźle jest to odcinek o długości blisko 600 metrów od drogi powiatowej Czerwone - Łacha w kierunku do Wincenty.

Planujemy kompletną przebudowę, z wymianą gruntu i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej. Będą też nowe chodniki oraz odwodnienie tej drogi. Jak widzimy jest to krótki odcinek, ale bardzo wymagający. Ale zrobimy ulicę, która będzie służyła nie tylko mieszkańcom tej miejscowości, jak również gościom, którzy do nas przyjeżdżają z kraju i z zagranicy do miejscowości Kozioł” – powiedział Tadeusz Klama.

Po zakończeniu prac droga będzie miała 5,5 metra szerokości i blisko dwumetrowej szerokości chodniki. Powstaną również zjazdy do posesji, które będą wyłożone kostką brukową. Wzdłuż modernizowanego odcinka będzie też kanalizacja deszczowa.

Kolejny odcinek drogi Rybnica - Łacha będzie zmodernizowany

To najdłuższa droga w powiecie - ma prawie 35 kilometrów długości. Jak przypomina Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk, w czasie tej kadencji udało się już wyremontować 11 kilometrów tej drogi.

“Podpisaliśmy kolejną umowę na remont fragmentu najdłuższej drogi powiatowej w Powiecie Kolneńskim. Tym razem w miejscowości Łacha, na odcinek o długości 2 kilometrów. Po zakończeniu obecnego remontu mieszkańcy i użytkownicy tej drogi będą mogli komfortowo poruszać po odcinku o długości 13 kilometrów” – powiedział Karol Pieloszczyk.

Na modernizowanym odcinku będzie nowa nawierzchnia o szerokości pięciu metrów. Uzupełnione będą także pobocza, wymienione przepusty, a także pogłębione rowy. Co ważne, wyremontowany będzie również chodnik i zatoka autobusowa, a także most na rzece Rybnica.

Duże dofinansowanie inwestycji

Przebudowa drogi w miejscowości Kozioł będzie kosztowała prawie 2,7 miliona złotych. Większość tej kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace mają się zakończyć w październiku.

Do połowy listopada potrwa modernizacja odcinka drogi Rybnica - Łacha będzie kosztowała ponad 2,9 miliona złotych. Także ta inwestycja jest dofinansowana  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.