Cały czas trwają prace związane z remontem przychodni przy ulicy Milewskiego w Kolnie. Kończą się kolejne etapy modernizacji, ale na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze poczekać. Wszystko dlatego, że był bardzo duży zakres prac i zrealizowanie wszystkich musi potrwać - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Budynek jest ocieplony, jest winda i nowe, wyremontowane pomieszczenia.

 ”W przychodni praktycznie od dwóch lat, cały czas trwa remont. W pierwszym etapie, w ramach Polskiego Ładu, wykonaliśmy termomodernizację budynku wraz z montażem windy. Dzięki temu budynek jest ocieplony i łatwiej mogą z niego korzystać mamy z dziećmi w wózkach, czy osoby z niepełnosprawnościami.

W tej chwili trwa kontynuacja remontu tej przychodni. Wykonaliśmy, w ramach środków własnych, dwie klatki schodowe, łazienki  dla personelu i dla pacjentów, które są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.”

Prace niedługo się skończą.

“Są też nowe pomieszczenia pod przychodnie z POZ-u, które będziemy niedługo w tym obiekcie uruchamiać. Budynek jest odświeżony, wymalowany, wymienione są okna częściowo w pomieszczeniach wewnętrznych i drzwi. Po zakończeniu tych prac naprawdę zostanie nam już niewiele. Myślę, że pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego dokończymy wszystkie prace  i przychodnia w 100% będzie przygotowana do przyjmowania pacjentów, czyli wszystkich mieszkańców Powiatu Kolneńskiego.” - mówi Tadeusz Klama.

Na dachu przychodni działają już panele fotowoltaiczne, a budynek ogrzewa pompa ciepła. W połączeniu z ociepleniem budynku ma to przynieść oszczędności przy płaceniu rachunków za energię i ogrzewanie.

Większość inwestycji jest realizowanych przy bardzo dużym dofinansowaniu. Dzięki temu z budżetu Powiatu na remonty trzeba wydać tylko część potrzebnej kwoty.