Święto Wojska Polskiego obchodzono w Kolnie 15 sierpnia. Jest to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Z tej okazji przedstawiciele lokalnych samorządów Powiatu Kolneńskiego  i Urzędu Miasta Kolno złożyli kwiaty i znicze przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na grobie poległych pod Lemanem. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Anny w Kolnie, którą celebrował Dziekan Kolneński ks. Tomasz Grabowski.

Główne uroczystości odbyły się w parku miejskim. W trakcie ich trwania odegrano i wspólne odśpiewano hymn państwowy, wciągnięto flagę na masz, wręczono odznaczenia, medale i wyróżnienia, okolicznościowe przemówienia wygłosili: Starosta Kolneński, dowódca jednostki wojskowej, Burmistrz Miasta Kolno i zaproszeni gości.  Dowódca Batalionu Zmotoryzowanego wyróżnił Starostę Kolneńskiego Tadeusza Klamę pamiątkowym ryngrafem.

O znaczeniu służby żołnierzy mówił m.in. Starosta Kolneński Tadeusz Klama:

„To dzień szczególny, dzień, który przypomina o waszej odwadze, determinacji i o tym, że zawsze można liczyć na Wojsko Polskie. To również czas, w którym dziękujemy wam za każdy dzień służby” – powiedział Tadeusz Klama.

Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać koncertu pieśni wojskowych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej w Kolnie. Na zakończenie częstowano wojskową grochówką.