W Kolnie, przy budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ), odbył się czwarty już Piknik Rodzinny. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Kolnie, Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) oraz wspomniane wcześniej Warsztaty Terapii Zajęciowej.

"Co roku organizujemy piknik rodzinny przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kolnie. Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu dla osób, które potrzebują wsparcia drugiego człowieka. To także możliwość aktywnego udziału w przygotowanych atrakcjach, a przede wszystkim – uczestnictwa we wspólnej zabawie" – powiedział Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk.

Piknik stał się również sposobnością do zaprezentowania twórczości uczestników WTZ i ŚDS, a w wydarzeniu brały udział także inne lokalne instytucje.

"Przygotowaliśmy niespodziankę w formie teatru muzycznego. Na uczestników czekały również wspólne gry i zabawy, które zostały zorganizowane przez Hufiec Pracy w Kolnie. Dodatkowo, Komenda Powiatowa Policji w Kolnie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie wystawiły stoiska profilaktyczne i edukacyjne. Obie instytucje chętnie odpowiedziały na nasze zaproszenie do wspólnej organizacji imprezy" – podkreśliła Alicja Olender, pełniąca obowiązki Dyrektora PCPR w Kolnie.

Agnieszka Duda, Komendant Hufca Pracy w Kolnie, również swoje zadowolenie z udziału młodzieży w wydarzeniu: "Nasi podopieczni, uczestnicy OHP w Kolnie, mają duży wkład w organizację tej imprezy. Chętnie angażują się w działania charytatywne, a my zawsze możemy na nich liczyć. Cieszy mnie, że tak licznie biorą udział w zabawianiu dzieci i innych uczestników."

Piknik został zorganizowany przede wszystkim z myślą o rodzinach zastępczych, uczestnikach WTZ i ŚDS. Jego celem była integracja, wspólna zabawa oraz promowanie aktywnego spędzania czasu w gronie rodzinnym i przyjaciół.