Hodowca z Powiatu Kolneńskiego nagrodzony
Rolnik z miejscowości Potasie w gminie Turośl został wyróżniony podczas Wystawy Ogierów Zimnokrwistych w Szepietowie. Andrzej Olender i jego koń RED zdobyli tytuł I wiceczempiona w klasie polski koń zimnokrwisty. Nagrodę, razem z Tadeuszem Kruszewskim, Dyrektorem Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wręczył Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk.
Impreza odbyła się w PODR w Szepietowie. Ocenie poddano 24 konie, które rywalizowały w dwóch kategoriach: polski koń zimnokrwisty i polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim.
Komisja, która ocenia konie, które biorą udział w rywalizacji bierze pod uwagę kilka kryteriów. Między innymi ruch w stępie i kłusie, nogi i kopyta, ale także ogólne przygotowanie, pielęgnację, czy sposób prezentacji.
Gratulujemy panu Andrzejowi osiągniętego wyniku. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie wyróżnienie, które trafi w ręce Pana Andrzeja Olendra.

Organizatorami wydarzenia byli: Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku i Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.