Koniec przerwy wakacyjnej jest dla uczniów początkiem roku szkolnego. Uroczystym apelem, przydziałem do klas lub zapoznaniem się harmonogramem zajęć rozpoczął się czas nauki dla wszystkich uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie.

Dyrektor szkoły Zdzisław Śliwecki powitał wszystkich zebranych, w tym zaproszonych gości, uczniów oraz kadrę pedagogiczną. Szczególne słowa skierował do uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w tej szkole.

Dyrektor wyraził też zadowolenie z przeprowadzonego gruntownego remontu szkoły.

„Remont części parteru oraz klatek schodowych robi wrażenie. Mam nadzieję że szybko przyzwyczaicie się do lepszej wersji tej szkoły. Dlatego na ręce Pana Starosty chciałbym złożyć podziękowania za wkład finansowy. Dzięki szczodrości organu prowadzącego taki remont mógł być możliwy”. – powiedział dyrektor.

Na uroczystym apelu obecni byli między innymi Starosta Kolneński Tadeusz Klama i Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk. Starosta zabrał głos i mówił o znaczeniu przeprowadzonego remontu szkoły.

„Pan dyrektor wspomniał o remoncie i jest mi niezmiernie miło usłyszeć te podziękowania. Jednak należą się one całej Radzie Powiatu Kolneńskiego. Widzieliśmy taką potrzebę, a jej celem było poprawienie warunków: pracy personelu i pracowników oraz nauki uczniów.”– powiedział Tadeusz Klama.

Obecnie do I Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza 303 osoby i uczą się w 13 oddziałach.