W kościele pw. Św. Anny w Kolnie odbyły się uroczyste dożynki parafialne, w których udział wzięli m.in. rolnicy oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Mszę Świętą celebrowali Dziekan Kolneński, ks. kan. dr Tomasz Grabowski oraz ks. Andrzej Waszczeniuk. Wśród uczestników uroczystości znaleźli się również przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym: Karol Pieloszczyk, Wicestarosta Kolneński, Józef Bogdan Wiśniewski, Wójt Gminy Kolno, oraz Andrzej Duda, Burmistrz Miasta Kolno.

Dożynki to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdego rolnika. Symbolizują zakończenie żniw i ciężkiej pracy na roli. Data wydarzenia nie była przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada także Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które w tradycji ludowej znane jest jako święto Matki Boskiej Siewnej.

W tym roku organizacją Dożynek Parafialnych w imieniu parafii zajęła się społeczność z miejscowości Tyszki-Łabno.